Встановлення пам’ятного знака Л. Бикову

Була у нас одна незавершена справа, до якої ми часто поверталися і яку нарешті втілили в життя! Тож сідайте зручненько і приготуйтеся до цікавої історії! 🙂

Навесні 2014 року наші Oleksandr Dymura і Sergey Koval помітили, що на трасі поблизу Димера, де загинув видатний актор та режисер Леонід Биков, зник пам’ятник, який стояв там багато років. Це був стилізований гвинт літака встановлений у пам’ять про найвідоміший фільм метра.

Одразу після побаченого народилася ідея відновити його.

Спершу наші активісти звернулися в Державний музей авіації ім О.К. Антонова, детально пояснивши для якої справи їм потрібен гвинт справжнього літака. І вже через деякий час Аеропорт Київ – Kyiv Sikorsky Airport («Жуляни») люб’язно його надали, а музей запропонував безкоштовну екскурсію! 🙂

Aleksandr Zhadobko допоміг з доставкою, а місцевий зварювальник (ім’я якого уточнюється) виготовив металеву конструкцію-основу для майбутнього пам’ятника.

Фундаментально підготувавшись і приступивши до встановлення постаменту, нас чекав найбільший «епік фейл» – дорожня служба, яка приїхала на місце й повідомила, що нібито родичі Бикова (а саме його дочка) проти встановлення будь-якого пам’ятного знаку (причина: на місці пам’яті часто лишали сміття і виглядало це м’яко кажучи неестетично).

Звичайно ми були засмучені, адже залучили до реалізації багатьох людей і вважали справою честі завершити почате. Можливо тоді нам не вистачило хоробрості, досвіду чи настирливості. За ці 6 років, небайдужими жителями Димера з ініціативи Oleh Petrovich Levkovets було встановлено дерев’яний хрест та відреконструйовано місце загибелі Леоніда Бикова. Ще через рік повернувся загадково зниклий пам’ятник, хоч і трохи “пом’яти” .

Тому, ми однозначно вирішили, що маємо досягнути запланованого результату – оновити та облагородити пам’ятник великому кіноактору та режисеру.

Тож, 27 червня 2020 року – ми реалізували заплановане!

Дякуємо всім хто посприяв. А особливо своїй команді. Маючи ваші працьовиті руки нам необов’язково витрачати багато коштів для втілення всього задуманого.

Також величезна подяка за допомогу Gaponenko Ruslan, Dyma Melnichenko та Юрій “Graff” Майсюра. І цілком символічно, що працювали ми саме напередодні Дня Конституції України, адже наша держава, національна ідентифікація та мрії в руках кожного з нас.

P. S. Приємною несподіванкою став для нас екскурсійний автобус, який їхав повз. Туристи зацікавилися об’єктом та з радістю поспілкувалися з нами. Це ще раз підтверджує доцільність створення туристичної карти нашого краю, яка вже в процесі!)
ГО “Типовий Димер”Типовий Димер Димерська ОТГ

gerb

Димерська ОТГ

Всі права захищено. смт. Димер 2020
Сайт створено безкоштовно зусиллями членів команди.