Привіт всім! На жаль, відвідавши всі населені пункти нашої майбутньої Димерської ОТГ, з впевненістю можна сказати – люди погано проінформовані про стан речей після об’єднання громад. Мало хто знає, що старост будуть призначати радою громади за поданням голови ОТГ, що депутати, які щодня майорять у ваших поштових ящиках – це ваш свідомий вибір та шанс, на захист ваших інтересів в Димерській Об’єднаній Громаді і т.д. 

Вирішили допомогти Вам розібратися, та за допомогою порталу decentralization.gov.ua пояснити складні речі простою мовою та інфографіками. 

Щоб нагадати, що передбачає проект нової редакції закону «Про місцеве самоврядування в Україні», Децентралізація спільно з Мінрегіоном підготувала три короткі інфографіки. 

У першій з них мова йдеться про основні зміни, запропоновані проектом закону. 

Функції основних посадових осіб в Димерській ОТГ

У другій – про забезпечення законності. 

Функції основних посадових осіб в Димерській ОТГ

У третій – про нововведення, які стосуються основних посадових осіб в громаді.

Функції основних посадових осіб в Димерській ОТГ

У законопроекті,зокрема, пропонується підсилити виконавські функції голови громади. Саме він призначатиме своїх заступників та керівників виконавчих органів ради громади без погодження з радою. Поки що залишена дискусійна нині чинна норма щодо дострокового припинення повноважень голови громади, але пропонується запровадити відповідну процедуру та мотивацію такого рішення ради, а не просте політичне рішення. Якщо в чинному законі для такого рішення необхідно більше половини голосів ради, то в проекті пропонується збільшити 2/3 депутатів ради громади. Крім цього наслідком рішення ради з припинення повноважень голови громади у цьому випадку – одночасне припинення повноважень і самої ради громади. Якщо між головою і радою немає конструктивної роботи і згоди, то лише територіальна громада має право на кінцеве рішення під час перевиборів як голови так і ради громади. Голову, якого обрала територіальна громада, не може рада відправити у відставку без наслідків для себе.

Серед основних змін і те, що секретар ради громади більше не виконуватиме функцій голови громади у разі дострокового припинення його повноважень і не буде зацікавлений у такому рішенні. Це робитиме керуючий справами громади – професійна посадова особа, яка забезпечує інституційну сталість в громаді. Його повноваження не припиняються у разі припинення повноважень ради чи голови громади.

Староста, відповідно до законопроекту, призначатиметься радою громади за поданням голови громади.

gerb

Димерська ОТГ

Всі права захищено. смт. Димер 2020
Сайт створено безкоштовно зусиллями членів команди.